تاریخچه شال و روسری در ایران

شال و روسری با جنس مصنوعی ممنوع !
۱۳۹۵-۱۱-۱۴
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

امروز تیم تحقیقاتی دیجی شال مقاله ای در مورد تاریخچه شال و روسری برای شما آماده کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست .

تمایل به زیبایی و زیباتر دیده شدن از خصوصیات همیشگی انسان هاست و پوشاک همیشه حرف اول جلوه گری و زیبایی را داشته است . در این میان شال و روسری جایگاه ویژه ای بین بانوان ایرانی داشته و دارد . زنان ایرانی از دیرباز شال و روسری را به عنوان زیباتر دیده شدن و قسمتی از حجاب خود استفاده می کردند .در ایران باستان زنان و مردان همیشه از لباس کامل استفاده می کردند و هرگز برهنگی در میان ایرانیان مرسوم نبوده است .ملکه ها در ایران باستان یک چادر کوتاه همانند شال های امروزی بر روی سر می انداختند.این شال های بلند همراه با تزیین و نقوش فراوان بوده است.در کتاب پارتیان آمده زنان عهد اشکانی قبایی تا زانو بر تن می کردند و شنلی بر می افکندند و نیز شالی که معمولا به پس سر می انداختند.همچنین از آثار این دوره روسری و شال ابریشمی خوش رنگ و نگار و نفیس زنان سنگری به جا مانده است . آنان این شال و روسری را به ترتیب خاصی بر سر می بستند .

دردوره اشکانیان پوشش زنان شامل پیراهن بلند و شلوار و در مراسم رسمی و مذهبی همراه با شال بلندی بوده است .که نمونه آن در مجسمه دوره اشکانیان نمایان است . مجسمه دختری با کلاهی بلند و جواهرنشان همراه با شال بلندی که در پشت سر آویزان است.

در باور سنتی و گرازش اوستا هاله ای از روشنایی به نام (فر) پیرامون انسان را در هنگام عبادت فرا می گیرد و چون این هاله نور دور سر انسان بیشتر است ، عقیده بر این است که به هنگام نیایش و برای ایجاد تمرکز حواس سرها پوشیده باشد، زن ها با شال و روسری و مردان با کلاه .

تمایل به استفاده از شال از دیرباز در میان زنان ایرانی رایج بوده و امروزه خود را بیشتر نمایان کرده است . با طرح ها و رنگ های مختلف ،حس زیبا پرستی همیشه همراه انسان خواهد ماند.

امیدوارم از این مقاله لذت کافی را بده باشید .

همچنین مدل های جدید شال و روسری نیز به وبسایت دیجی شال اضافه شد و با ورود به دسته های مر بوط به شال و روسری میتوانید از محصولات جدید ما دیدن فرمایید .

تیم دیجی شال اوقات خوبی را برای شما آرزومند است .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
n
n

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *