شال و روسری در قاب نوستالوژی

هماهنگی شال و روسری با رنگ پوست
۱۳۹۵-۱۱-۱۴
راهنمای خرید شال و خرید روسری (۱)
۱۳۹۵-۱۱-۱۴
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سلام به همه اعضای دیجی شال ؛ ما ایرانیا به تاریخ علاقه خاصی داریم ، مخصوصا اگر در مورد وسایل یا اشیای قدیمی باشه . روزانه صدها مدل شال و صدها مدل روسری در محیط اطرافمون میبینیم ولی مطمئنا افراد کمی پیدا میشن که بخوان در مورد تاریخچه شال و روسری اطلاعات داشته باشن ولی ما این مژده رو بهتون میدیم که در پایان این مطالعه این متن از وقتی که صرف کرده اید پشیمان نخواهید شد .

 

فصل اول :
در این فصل ابتدا به منابعی که می توان شال و روسری و پوشاک مادها و هخامنشیان را از انها استخراج کرد پرداخته شده است. این منابع شامل آثار نویسندگان کلاسیک مانند (هرودوت،گزنفون) و آثار باستانی مانند  حجاری های بیستون، نقوش مقبره داریوش در نقش رستم نزدیک تخت جمشید، معماری منحصر به فرد تخت جمشید و … می باشد که درباره هر یک از آثار باستانی جداگانه توضیح داده شده است.
در قسمت بعد شال و روسری وپوشاک در دوره هخامنشی بر اساس مقام اجتماعی به ۵ دسته تقسیم و شرح شده است. این پنج گروه شامل، درباریان، سواره نظام، سبک یونانی، سبک هندی و شال و روسری جلگه نشینان می-باشد. ضمنا درباره هر یک گفته شده است که توسط چه قوم یا اقوامی مورد استفاده قرار می گرفته است. رنگهای مختلف البسه و استفاده هر گروه از یک رنگ خاص موضوع بعدی را تشکیل میدهد.
موارد بعدی توضیح داده شده عبارتند از:
– توضیح درباره  انواع پوشش سر( شال و روسری ) مادها و هخامنشیان و اینکه هر نوع را چه گروهی بر سر نی گذاشته اند.
– تن پوشهای رویی در دوره مورد بحث
– پیراهن ها، تونیک ها،  شلوار، پای افزار و انواع آن
– شرح لباس زنان
فصل دوم:
این فصل درباره پوشاک و شال و روسری دوره اشکانیان می باشد. لباس زنانه و مردانه ریر عنوان های این فصل را تشکیل میدهند که درباره هر یک شرحی آمده است. نویسنده این فصل از کتاب ترودی. س.قوامی می-باشد.
فصل سوم:
این مقاله  به پوشاک ساسانیان اختصاص دارد. در این فصل شال و روسری زنان به سه دسته جامه متعارف زنان، لباس سلطنتی و لباس ایزدی تقسیم شده است. در دسته جامه متعارف، درباره شال و روسری که توسط زنان غیر درباری و غیر ربانی پوشیده می شده توضیح داده میشود. شال سلطنتی مخصوص زنان اشرافی، نوازندگان درباری و رقاصه ها و شال ایزدی موبوط به البسه ای است که بر تن مجسمه ها و نقش های رب النوع (اشخاص ربانی) دیده شده است. ضمنا درباره هر یک شرح کاملی داده می شود.
امیدوارم این مطلب مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد . ضمنا انواع و اقسام مدل بستن شال یا مدل بستن روسری را میتوانید از وبسایت دیجی شال به صورت رایگان دانلود نمایید .

همچنین وبسایت دیجی شال آماده ارائه خدمات در زمینه خرید شال و خرید روسری به صورت آنلاین به شما هموطنان عزیز میباشد .

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
n
n

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *