شال و روسری در ادوار گذشته

شال بافتنی بهترین راه حل برای فرار از سرما
۱۳۹۵-۱۱-۱۴
توصیه هایی برای بستن شال
۱۳۹۵-۱۱-۱۴
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سلام به همه اعضای وب سایت دیجی شال . امیدوارم از مدل شال و مدل روسری های جدیدی که به وب سایت اضافه کردیم خوشتان آمده باشد .

همچنین میتوانید با خرید شال و خرید روسری به صورت آنلاین در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید .

امروز با یک پست تاریخی در مورد پوشش سر در گذشته ها در خدمتتون هستیم .

 

فصل اول :
در این فصل ابتدا به منابعی که می توان شال و روسری وپوشاک مادها و هخامنشیان را از انها استخراج کرد پرداخته شده است. این منابع شامل آثار نویسندگان کلاسیک مانند (هرودوت،گزنفون) و آثار باستانی مانند  حجاری های بیستون، نقوش مقبره داریوش در نقش رستم نزدیک تخت جمشید، معماری منحصر به فرد تخت جمشید و … می باشد که درباره هر یک از آثار باستانی جداگانه توضیح داده شده است.
در قسمت بعد شال و روسری وپوشاک در دوره هخامنشی بر اساس مقام اجتماعی به ۵۵ دسته تقسیم و شرح شده است. این پنج گروه شامل، درباریان، سواره نظام، سبک یونانی، سبک هندی و شال و روسری جلگه نشینان می-باشد. ضمنا درباره هر یک گفته شده است که توسط چه قوم یا اقوامی مورد استفاده قرار می گرفته است. رنگهای مختلف البسه و استفاده هر گروه از یک رنگ خاص موضوع بعدی را تشکیل میدهد.
موارد بعدی توضیح داده شده عبارتند از:
– توضیح درباره  انواع پوشش سر ( شال و روسری ) مادها و هخامنشیان و اینکه هر نوع را چه گروهی بر سر نی گذاشته اند.
– تن پوشهای رویی در دوره مورد بحث
– پیراهن ها، تونیک ها،  شلوار، پای افزار و انواع آن
– شرح لباس زنان

 
فصل دوم:
این فصل درباره پوشاک و شال و روسری دوره اشکانیان می باشد. لباس زنانه و مردانه ریر عنوان های این فصل را تشکیل میدهند که درباره هر یک شرحی آمده است. نویسنده این فصل از کتاب ترودی. س.قوامی می-باشد.

 

 

فصل سوم:
این مقاله  به پوشاک ساسانیان اختصاص دارد. در این فصل شال و روسری زنان به سه دسته جامه متعارف زنان، لباس سلطنتی و لباس ایزدی تقسیم شده است. در دسته جامه متعارف، درباره شال و روسری که توسط زنان غیر درباری و غیر ربانی پوشیده می شده توضیح داده میشود. شال سلطنتی مخصوص زنان اشرافی، نوازندگان درباری و رقاصه ها و شال ایزدی موبوط به البسه ای است که بر تن مجسمه ها و نقش های رب النوع (اشخاص ربانی) دیده شده است. ضمنا درباره هر یک شرح کاملی داده می شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
n
n

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *